Se afișează postările cu eticheta anonim. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta anonim. Afișați toate postările

miercuri, 4 iulie 2012

Eu sunt (tot) cu Basescu

Draga Anonim (26 ianuarie 2012),

Imi spuneai cand eu eram cu Basescu asta iarna asa: "CEEA CE NU PRICEP EU E CUM DE LASA PE TOTI RETARZII SA PUBLICE NISTE MIZERII PE BLOG". Fara indoiala aveai in vedere indrazneala mea de a face misto de fetele cu dantura perfecta sustinatoare vivace ale democratiei de la distanta. Probabil te-a deranjat si stilul acid, cinic, ca si cum tu ai avea o suferinta adanca pe care Lazar in loc sa ti-o aline o foloseste impotriva ta. Mai departe imi spuneai: "POATE CA DE ACEEA NE-AR TREBUI O DICTATURA, SA FIE IMPUSCATI IN PRIMUL RAND AVORTONI CA TINE".

Visul tau este pe cale sa se implineasca: ai sansa unica la referendum sa dai frau liber idioteniei care iti anima discursul si sa votezi pentru distrugerea statului roman. Ai sansa la referendum sa spui "Ponta, da-mi dictatura pe care mi-o doresc! Darama cu incredere toate institutiile politice, interzice retarzilor sa-si publice mizeriile pe blog si, daca se poate, la sfarsit, poate-l impusti si pe avortonul de Lazar".

Te saluta cu cele mai bune ganduri, pana cand cenzura il va obliga sa isi ascunda identitatea si sa devina la fel de Anonim pe cat ai fost tu,
Catalin


P.S. O intrebare pentru cei care au iesit in piata atunci, care ies in piata si acum banuiesc, au iesit in piata pentru Nicusor Dan, si pentru Rosia Montana, au iesit in strada pentru "copulare nu poluare", si vor iesi in strada si pentru balenele albastre atunci cand va fi cazul: ce te faci cand, tot cerand sa se dea jos diversi, ajungi pana la urma la vot pe 15 iulie cu alegerea "vreau sa-l dau jos pe Basescu si sa transform Romania intr-un stat absolutist condus de tanarul dar ambitiosul Ponta", respectiv "iubesc democratia, ca orice fata cu dantura perfecta si inimioara roz pe hartiuta, si sunt gata sa respect valorile ei chiar si atunci cand nu sunt de acord cu cei care ma conduc"?

E simplu sa iubesti democratia atunci cand cel care o ameninta este impotriva ta. Sunt curios cum va rezista iubirea asta atunci cand inamicul este cel care striga "Jos Basescu!" cot la cot cu tine, care este gata sa iti dea tot ce iti doresti mai mult cu un singur amendament: daca dup-aia cumva nu-ti convine unde se ajunge, se va gasi usor un miner care sa se aseze cu tine la o masa rotunda si sa poarte o dezbatere rationala pana cand te vei lasa convins.